Lojistik

SBAir, Lojistik Çözüm Ortağınız.

SBAir,  kalite ve emniyeti önceleyerek müşterilerine tek noktada çözümler sunmak konusunda sürekli bir çaba halindedir. Bunu gerçekleştirmek için,  Airbus Helicopters’in distribütörü  ve onaylı servis merkezi olarak 7/24 teknik, lojistik (yedek parça, komponent, sarf malzeme, kimyasal, kitler, alet edevat vb.)  ve AOG desteği sağlamaktadır.

Lojistik hizmetler bağlamında, sunduğumuz çözümler, müşterinin istekleri ve operasyonel ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilmektedir. Her operatörün örneğin uçuş yoğunluğu, filosundaki helikopter miktarı, görev isterleri gibi nedenlerle kendine has bir lojistik sisteminin dikte ettirdiği özel bir eko sistemi olabileceğini çok iyi bilmekteyiz. Bu bazen envanter maliyetini düşük tutarak azami parçayı stokta kullanıma hazır tutma, ya da, var olan bakım programını geliştirme veya bütçe öngörüsü oluşturabilme düşüncelerinin bir sonucu da olabilir.

Bu nedenle, bizim lojistikten anladığımız basit bir materyal yönetiminin ötesindedir. Açıkçası, teknik yönlendirme, gerekli minimum materyale  ve onun tedarik yöntemine karar verme, ulaşımının sağlanması, gümrük işlemleri, depolama, OEM ağ yönetimi, komponentlerin  onarımlarında aracılık edilmesi, ikmal havuz sistemi gibi birbirinden farklı ancak ilişkili servisleri içinde barındırır. Duruma özel bir anlaşma sayesinde, helikopter operatörlerine önerdiğimiz çözümler,  onlara bütçe planlama ve kontrolünü, gelişmiş helikopter müsaitliğini ve daha basit bir yönetim modelini mümkün kılmaktadır.

Gerekli motivasyona sahip lojistik ekibimiz müşterilerimizden gelen talebi süratle yerine getirmek için hazırdır. Lütfen herhangi iletişimi yöntemi ile bizimle temasa geçmekten çekinmeyiniz.