Biz Kimiz?

SB Havacılık (SBAir)- Airbus Helicopters’in Resmi Distribütörü

SB Havacılık A.Ş.,  kısa adıyla SBAir, 2017 yılında petrol, petrol türevleri, gübre ve diğer hammaddelerin dünya piyasasındaki pazarlamasını ve ticaretini gerçekleştiren tek Türk firması olan Bayegan Dış Ticaret A.Ş ve iş jeti sektörünün başat aktörlerinden  Kuğu Havacılık ve Turizm A.Ş. (SWAN AVIATION)  ortak girişimi ile kurulmuştur.

SBAir,  2017 yılında, sunduğu çok geniş ve kapsamlı, hem sivil hem de askeri ürün gamıyla helikopter üretiminde dünya lideri olan ve Türkiye’deki varlığını bir distribütör ile kuvvetlendirmek isteyen AIRBUS Helicopters (eski adıyla Eurocopter) ile distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

Airbus Group’un bir parçası olan Airbus Helicopters (AH) dünya çapında 23.000’den fazla çalışanı ile 152 ayrı ülkede 3.000’in üzerinde müşterisine 12.000 adet helikopterle hizmet vermektedir. AH dünya sivil ve kamuya ait (parapublic) uçuşlarda dünya pazarının  %50’sinden fazlasına sahiptir. AH sektörde görev etkinliğini, teknolojiyi ve havacılık emniyetini önceleyerek birçok yeniliğin ve gelişmenin de öncüsüdür.

Son teknolojiye sahip Airbus helikopterlerin pazar payının artırılmasını desteklemek ve kuvvetli bir paydaş olmak adına  SBAir, distribütörlük anlaşması ile bakım, lojistik ve eğitim yapma hakkına ve elbette ki gerekli yeteneğe sahiptir. Bu amaçla SBAir bakım merkezi SHGM Part 145 ve Airbus onaylıdır. Ayrıca EASA Part 145 yetkilendirmesi için ise çalışmalar devam etmektedir.

Ekonomik faaliyetleri ile birlikte, SBAir, daha iyi kaliteye ve havacılık emniyetine ulaşmak amacıyla, yeni bir bakış açısı ve iş kültürü tesis edilmesi için havacılık sektörüne gerekli desteği vermekte de kararlıdır.