Dünyanın En Büyük Yatına Airbus Helikopteri (Yeni H145)

Dünyanın En Büyük Yatına Airbus Helikopteri (Yeni H145)

Airbus Helicopters, REV Ocean Research and Expedition’a ait dünyanın en büyük süper yatı için gemi üzeri helikopter sağlayacak.

183 metre uzunluğunda olan, araştırma ve seyahat amaçlı kullanılan söz konusu süper yat, Norveçli işinsanı ve hayırsever Kjell Inge Røkke’nin kar amacı gütmeyen okyanus araştırmaları kuruluşu “REV Ocean”a ait.

Söz konusu Yat, 2019 yılında başlatılan ve 2020 başlarında sertifika süreci tamamlanacak olan Airbus’ın yeni H145’lerinden birine ev sahipliği yapacaktır. Bilindiği üzere Yeni H145 4 pal yerine 5 pal taşıyacak ve faydalı yükü ise 150kg artacaktır. Yattaki her iki helideck’ten iniş-kalkış yapabilecek helikopter, öncelikli görevi olan bilimsel araştırmalarının yanı sıra, personel taşıma ve ikmal için de kullanılacak.

Denizcilikle havacılığın buluştuğu bu noktada, Türkiye’de yerleşik super yat inşaat sektörüne helikopter satışının yanı sıra  “helideck” tasarım ve sertifikasyonu dahil diğer gerekli teknik desteğin verilmesinin onları benzerleri arasında öne çıkaracağı aşikardır. Bu düşünceyle müşterilerine tek noktada kapsayıcı çözümler sunmayı kendine amaç edinmiş SBAIR uluslararası paydaş ağı ile, Türk gemi/yat üretim sektörüne de hizmet etmektedir.

SBAIR, bölgesel olarak yakın küresel olarak yetkin!